GRP/FRP

DSC 2433-پلاستیک های تقویت شده با الیاف شیشه (GRP/FRP) به واسطه استحکام بالای مکانیکی شان، سبک بودن، مقاومت به دما و خوردگی، عایق حرارتی بودن ، سطوح صاف داخلی، قابلیت بالای شکل دادن، سهولت تعمیر و مقرون به صرفه بودن کاربرد وسیعی یافته اند.
به طورکلی در کامپوزیت های پایه پلیمر، فاز زمینه به دو بخش رزین های ترموست و ترموپلاست تقسیم می شوند. مواد اصلی تشکیل دهنده GRP رزین های ترموست و الیاف شیشه می باشند. با انتخاب صحیح رزین، الیاف شیشه و بهترین روش ساخت که بتواند کیفیت و مزایای این مواد را تضمین کند، کامپوزیت های شرکت فراپاکس نقش کلیدی را در ساخت مخازن با بالاترین کیفیت ایفا می کند.

 

  • جزئیات بیشتر در مورد مواد تشکیل دهنده

2مواد ترموست پیش از تبدیل شدن به شکل نهائی، دستخوش واکنش های شیمیائی می شوند که طی آن با تشکیل مولکول ها حرارت آزاد می شود. با ایجاد شبکه ای جدید، مولکول ها شکلی نهائی را به خود می گیرند. این شبکه مولکولی تضمین کننده مقاومت این مواد به آتش حین گرمادهی می باشد. درشرکت فراپاکس، انواع مختلفی از رزین های ترموست از جمله پلی استر، اپوکسی و وینیل استر متناسب با محیط و شرایطی کاری محصولات نهائی، مورد استفاده قرار می گیرد.
به منظور بهبود استحکام نهائی، مقاومت به آسیب های بیرونی و حفظ شکل محصولات نهائی، در ساختار مواد GRP، الیاف شیشه به کار می رود. الیاف شیشه در شکل های مختلفی از جمله نمد، الیاف بافته شده، خردشده، نوارها و پارچه وجود دارند. شرکت فراپاکس شیراز قادر است با انتخاب ترکیب صحیح لایه های الیاف شیشه این مواد را طوری اعمال کند که تضمین کننده بیشترین استحکام مکانیکی باشد.

 

  • لایه مقاوم شیمیائی (CBL)

12لایه مقاوم شیمیایی وابسته به نوع محصولات GRP، لایه داخلی این محصولات را تشکیل می دهد. این لایه در تماس مستقیم با مواد شیمیایی قرار می گیرد و مقاومت بسیار زیادی به مخازن نگهداری ترکیبات شیمیایی می دهد. این لایه به همراه یک لایه مکانیکی در پشت آن، استحکام مکانیکی محصولات را تضمین می کند.

باتوجه به اینکه اعمال لایه مقاوم شیمیایی، طراحی صحیح لایه گذاری ها و چسبندگی بین آنها نیازمند مهارت بالایی است، تجربه و تخصص عامل کلیدی در اطمینان مشتریان به محصولات GRP ما می باشد.

 

  • رزین های مورد استفاده در GRP

در گذشته، رزین های وینیل استر و پلی استر بخش عمده مواد پایه جهت لایه های تقویت کننده را تشکیل می دادند. به دنبال توسعه چشمگیر رزین ها توسط سازنده های آنها، این رزین ها اکنون در کاربردهای ضدخوردگی و به عنوان لایه مقاوم شیمیائی در درون محصول مورد استفاده اند.

 

  • حوزه های کاربرد GRP

مخازن GRP فراپاکس شیرازجهت نگهداری مایعات، انجام فرایند بر روی سیال و گازها (خشک و مرطوب) توسط صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. محصولات GRP ما در گذر زمان و و همگام با تقاضای مشتریان توسعه داده شده است. بخش اعظم محصولات GRP این شرکت شامل مخازن نگهداری و اتصالات شکل استوانه ای دارند. با این همه GRP از مزیت امکان تولید در ضخامت های متنوع و درترکیب با سایر مواد (فلزات و سرامیکها) بهره می برد. این مزیت، وزن سبک، سطح صاف و خواص عایقی مناسبی را به ارمغان می آورد.
محصولات GRP برای نصب در سایت ایده آل هستند. نصب این محصولات توسط تیمی مجرب و در جهت جلب رضایت مشتریان انجام می گیرد.

 

 

 


search