energy-chanel

energy-chanel

energy-chanel 3

energy-chanel 2

در بيشتر شهرها و حتي روستاها شاهد حفاري­ هاي متعدد جهت ايجاد شبكه لوله گذاري براي انتقال آب، فاضلاب، گاز و در برخي موارد كابل ­گذاري سيم­ هاي برق و مخابرات مي­ باشيم و همچنين همواره مشكلات عديده­ اي در زمينه­ هاي مختلف انرژي به­ وجود مي­ آيد كه نياز به حفاري مجدد و بازسازي آنها مي­ باشد. در ادامه به بررسی دلایل ایجاد این مشکلات عدیده پرداخته می شود. يكي از بهترين راهكارها در حل مشكلات مذکور، كانال انرژي هوشمند كامپوزيتي (GRP) مي ­باشد.

مزایای كانال انرژي هوشمند GRP

مقاومت مكانيكي بالا

بدلیل فرمولاسیون خاص محصولات کامپوزیتی این محصول در برابر فشارهای مکانیکی وارده مقاومت بالایی نشان میدهد

مقاوم در برابر رطوبت

بدلیل فرمولاسیون خاص محصولات کامپوزیتی این محصول نسبت به رطوبت کاملا مقاوم می باشد.

مقرون به صرفه

عمر مفید بالا و زمان تولید پایین محصول از نظر اقتصادی نصبت به سایر متریال ها مقرون به صرفه هستند

عمر مفید بالا

بدلیل ساختار خاص کامپوزیت GRP عمر مفید این محصولات حداقل ۵۰ سال می باشد.

مقاوم در برابر موجودات موذی

بدلیل ساختار کامپوزیتی محصول امکان ورود موجودات موذی به کانال وجود ندارد.

حمل، نقل و نصب آسان

با توجه به وزن پایین و مقاومت بالای مکانیکی محصول، امکان جابجایی و نصب بسیار آسان با کمترین تجهیزات موجود، وجود دارد.

پشتیبانی از کلیه تجهیزات کنترلی

در این محصول قابلیت استفاده از کلیه تجهیزات کنترل و اندازه گیری وجود دارد. (دما، رطوبت،  نشت گاز و ...)

مقاومت بالا در برابر حریق

 با توجه به افزودنی های خاص که با توجه به درخواست مشتری به این محصول اضافه می شود این محصول را در برابر حریق احتمالی ایمن می سازد

خاصیت آنتی استاتیک

در صورت هرگونه اتصال الكتريكي به کانال به دلیل فرمولاسیون خاص کامپوزیت GRP جریان الکتریسیته منتقل نمی شود.

مسائل و مشکلات موجود در حفاری مستقیم روزمینی

- در حفاري­ هاي مستقيم روزميني جهت اهداف مختلف، معمولاً آينده نگري مناسبی وجود ندارد و مساله رشد جمعيت در نظر گرفته نمي­ شود. اين گونه شبكه­ ها قدرت جوابگويي به نياز جمعيت ورودي به اجتماعات شهري را ندارند. همچنين به دليل نبود مطالعات ژئوتكنيكي و زمين ساختي علمي و فني - مهندسي براي شناخت تعداد، جنس، تراكم و ساير ويژگي­ هاي لايه خاك به منظور آگاهي از اثرات مخرب خاك و مواد زائد موجود در آن، مشكلات جبران ناپذيري به وجود مي­ آید. همچنين تراكم ناكافي خاك در بستر كانال­ هاي حفر شده، جهت استقرار لوله­ ها و زيرسازي نامناسب و غير فني، از نظر كاركردي و سازه­ اي به دليل وارد شدن بار و فشار اضافي بر لوله­ ها به علت­ هايی همچون خالي شدن زير آنها، مشكلات عديده­ اي را به بار خواهد آورد.

- جنس نامرغوب لوله­ ها و كابل­ هاي به كار رفته و در نتيجه نياز به تعمير و يا تعويض آنها بعد از يك دوره زماني كوتاه مدت، افزايش سايز آنها به منظور تامين نياز ساكنان بيشتر، نبود مقاومت كافي در لوله­ ها براي تحمل فشار لايه­ هاي خاك تحميل هزينه­ هاي حفاري مجدد و تعمير و تعويض لوله­ هاي آسيب ديده. قابل ذکر است، تاثيرات نامطلوب شرايط محيطي خاك، به خصوص سرمازدگي و يخ­ زدگي و ذوب شدن­ هاي متوالي خاك­ هاي مرطوب باعث مشكلات فراواني مي شود.

- تحمیل هزينه­ هاي مالي و زماني زياد بر نهادهاي مجري، از جمله بازسازي آسفالت خيابان­ ها و معابر.

   جهت برطرف كردن مشكلات و هر چه كمتر كردن اين گونه هزينه­ ها، نياز به ارائه طرح­ هاي نوین بر اساس آخرين فناوري­ هاي روز دنيا مي­ باشد كه استفاده از كانال انرژي هوشمند كامپوزيتي (GRP) از مهم ترین راهكارهاي ارائه شده در اين زمينه مي­ باشد.

راهكار كانال انرژي

 كانال انرژي یکی از شيوه­ هاي كاملاً علمي و فني می باشد كه در صورت فراهم بودن شرايط اجرا، مي­ تواند جايگزين بسيار مناسب و ايده­ آلي در روش­ هاي حفاري مستقيم كه نياز به حجم بالاي عمليات خاكبرداري به همراه ساير هزينه­ هاي مالي و زماني، باشد. از مزيت­ هاي اين روش مي­توان به برخی موارد زیر اشاره نمود:

- عدم نياز به حفاري مجدد در مناطق مختلف

- عدم آسيب­ ديدگي به ساير تاسيسات زيرزميني

- سرعت بالاي عمليات نصب

- تعويض و نگهداري لوله و كابل در شبكه­ هاي انتقال و توزيع آب، فاضلاب، گاز، برق و تلفن

- عدم قطع­ شدگي شريان­ هاي حمل و نقل شهري و بين شهري

- ممانعت از تخريب و آسيب ديدگي سطوح آسفالت، ساختمان­ ها و سازه­ هايي كه شبكه­ هاي توزيع و انتقال از زير آن­ها عبور مي­ كند.

energy-chanel

راهكار كانال انرژي هوشمند كامپوزيتي (GRP) شرکت فراپاکس شیراز:

همانطور كه گفته شد، جهت فائق آمدن بر مشكلات بيان شده ازكانال­ هاي انرژي استفاده مي­ شود. اين كانال­ ها معمولا به صورت بتني ساخته مي­ شوند كه داراي معايبي مي­ باشند كه جهت رفع چنين معايب و مشكلاتي، شرکت فراپاکس شیراز اقدام به طراحی و اجرای كانال انرژي هوشمند كامپوزيتي (GRP) نمود.


search